Survival – gadżety

Survival czyli sztuka przetrwania to świetny sposób by uciec od zgiełku cywilizacji, huku betonowego miasta czy monotonnej pracy biurowej. Zapewnia kontakt z dziką naturą, a w razie rzeczywistego zagrożenia ułatwia przetrwanie. Co przyda się podczas noclegu w lesie? Jak zapewnić sobie jedzenie w sytuacji, gdy w okolicy nie ma żadnych sklepów? I jak nie zgubić się w nieznanym terenie? To tylko niektóre z pytań, jakie stawiają przed sobą miłośnicy ekstremalnych eskapad. Jeżeli są one również i Twoją pasją, zapraszamy Cię do zapoznania z naszym poradnikiem. Będzie nam niezmiernie miło, jeżeli stanie się on źródłem inspiracji.

ognisko

Nic tak nie regeneruje, jak ciepły posiłek po wysiłku

Co zjeść, gdy dookoła nic nie ma?

Bez obaw! Dzięki produktom Adventure Food zjemy naprawdę dobre danie nawet w najbardziej polowych warunkach! Produkty tej firmy są tak zapakowane, by możliwe było odgrzanie ich w opakowaniu (np. w menażce), zaś długi termin ważności gwarantuje, że jedzenie nie zepsuje się nawet w mało sprzyjających warunkach. Bardzo praktyczne są też wyroby Travellunch. Liofilizowane dania wystarczy zalać jedynie gorącą wodą i pomieszać. Nie potrzebujemy talerza – jemy wprost z opakowania! Liofilizowane dania w bardzo dużym wyborze znajdziemy również w ofercie TREK’N EAT. Jeżeli natomiast będziemy mieli ochotę na suszone mięso, zapoznajmy się z ofertą Conower Jerky. Co natomiast zrobić, gdy nie mamy dostępu do źródła ciepła, aby podgrzać nasze danie? Wykorzystajmy wtedy podgrzewacz chemiczny. Aktywuje się go dodając niewielką ilość wody. Jeżeli natomiast jesteśmy w temacie wody, nie możemy nie wspomnieć o tabletkach do uzdatniania wody pozwalających pić wodę niewiadomego pochodzenia.

Higiena w trudnych warunkach

Chcesz umyć zęby? Będzie to całkiem proste ze składaną szczoteczką do zębów. Myślisz o prysznicu? Polecamy zatem zestaw leśnego czyściocha: prysznic turystyczny i ręcznik szybkoschnący. Czym najlepiej myć ciało? Dla osób o specjalnych wymaganiach powstało między innymi mydło turystyczne

Scyzoryki, multitools i noże survivalowe

turysta z plecakiem

Grunt to balans pomiędzy tym, co musimy zabrać, a zbędnymi rzeczami. Wszak wszystko będziemy musieli nosić w plecaku!

Zdecydowanym liderem na rynku scyzoryków jest Victorinox, który w swoich produktach oferuje, w zależności od wersji, między innymi następujące funkcje: ostrza, korkociąg, otwieracz do puszek, śrubokręt, pęsetę, wykałaczkę, nożyczki, piłę, dłutko, pilniczek czy kombinerki. Z kolei na rynku narzędzi typu multitool dominuje Leatherman, który wyposaża swoje produkty w m.in. przecinaki, haki tnące, piłki, śrubokręty oraz oczywiście kombinerki, które są podstawą multitooli. Oprócz wspomnianego Leathermana polecamy sprawdzić ofertę multitooli Gerber. W ofercie Herbertz natomiast znajdziemy wiele modeli noży survivalowych, a najtańsze modele kupimy już poniżej 50 zł. Narzędzia, które można określić jako pośrednie między scyzorykiem i składanym nożem znajdziemy w ofercie Imperial – produkty tej firmy dostępne są w bardzo dobrej cenie.

kleszcz

Ugryzienie przez kleszcza może być bardzo niebezpieczne

Ochrona przed insektami

W polskich (i nie tylko) lasach pełno jest stworzeń, które zakłócają nasz błogostan, zostawiają po sobie ugryzienia, a nawet mogą przenosić choroby. Mowa tu szczególnie o komarach i kleszczach. Bardzo skutecznym preparatem chroniącym przed nimi jest spray Ultrathon. Dużą popularnością cieszy się też Mugga. Kleszcze możemy również odstraszać za pomocą urządzenia emitującego ultradźwięki. Mniej skuteczne są natomiast wszelkiego rodzaju opaski i plastry mające odstraszać nieproszonych gości. Jeżeli mimo środków ostrżności zauważymy kleszcza na swoim ciele, musimy go czym prędzej usunąć. Doskonale sprawdzi się tu ICB Kick the Tick który zamraża kleszcza w celu obniżenia ryzyka jego rozerwania przy usuwaniu lassem. Przeprowadzenie zabiegu jedynie przy użyciu lassa niesie za sobą większe ryzyko.

Zapraszamy również do lektury poradnika “spraye na komary”.

Sprzęt ułatwiający przetrwanie

Jeżeli znaleźliśmy się w naprawdę trudnej sytuacji, potrzebujemy radykalnych środków umożliwiających przeżycie. W sklepach kupimy gotowe zestawy survivalowe w poręcznych opakowaniach. Co jednak, gdy nasze potrzeby są mniej typowe? Pomyślmy o takich przedmiotach jak krzesiwo będące dobrym źródłem ognia, maczeta, namiot termiczny czy gaz pieprzowy.

Dobre obuwie

Jedną z najistotniejszych kwestii jest dobrze dobrane obuwie. Więcej na ten temat przeczytasz w tym poradniku.

Zapraszamy do komentowania

      Dodaj Odpowiedź

      Login/Register access is temporary disabled